Využíváte web jako svůj prodejní nástroj? A víte, jestli opravdu funguje tak, jak má? Vymazlíte si klíčovku, nastavíte strategie, snažíte se sledovat nové sales techniky, vymýšlíte, jak se dostat zákazníkům pod kůži, tak proč si nezjistíte, zda vám současný status webu neničí byznys?
Není to tak dlouho, co měl jeden z velkých e-shopů půldenní výpadek. To přeci není tak strašné, si nejspíš řeknete, to se může stát. Ano, to se stává. A stává se to často. Ale tento e-shop přišel za odpoledne o tržby v řádech milionů. A důvod? Výpadek zaznamenali, až když se ozvali rozhořčení zákazníci na sociálních sítích a v tom zmatku nikoho nenapadlo, že právě běží několik stovek reklamních kampaní, které směřují na nefunkční stránky. I přesto, že si nikdo nenakoupil, za každý proklik musel e-shop zaplatit.
„Výpadky webů jsou celkem časté, samozřejmě záleží na hostingu, ale žádný z nich vám nenabídne stoprocentní dostupnost. A některé ani nepřiznají, že výpadek byl (pokud není plánovaná údržba) a čekají do poslední chvíle, než se někdo ozve, aby si postěžoval. Nikdo z nás není online 24/7, a když máte prodejní web, chcete si být jistí, že je dostupný stále. A pokud ne, chcete to vědět hned, abyste situaci mohli řešit. Proto jsme vytvořili Statusoid,“vypráví Lukáš Pour, odborník na monitoring webůa cloudová řešení.
Celý článek si přečtěte na Mladý podnikatel.cz