fbpx
Mioweb case study

Case study: MioWeb


MioWeb je velmi známá platforma, která nabízí všechny potřebné nástroje pro rychlou a snadnou tvorbu webových stránek nebo online obchodů – nejen výběr z různých šablon ve stylu drag and drop, ale také marketingovou a obsahovou podporu. V současné době provozuje služby pro více než 5000 uživatelů s téměř 10 000 webů.

Kromě rychlosti se ale platforma potýkala i s dalšími problémy:

  • chybělo řešení pro vysokou dostupnost
  • dosavadní úložiště se nezvládalo potýkat s vysokou poptávkou – některé webové stránky bylo nutné hostovat jinde
  • nebylo možné přesouvat domény, které nebyly pod správou MioWebu
  • potíže s ukončováním starých serverů kvůli nutnosti udržovat IP adresu, která není pod správou MioWebu


ŘEŠENÍ

Lukapo jako partner přišlo s řešením pro migraci infrastruktury Mioweb do cloudu a pro přijetí stávajícího řešení pomocí moderních technologií, jako je kontejnerizace, vysoká dostupnost, okamžité instance, a zároveň zavedení techniky DevOps, které mohou lépe vyřešit nejen přechod procesů na ostrý provoz, ale také zbytek všech existujících problémů.

Společnost AWS byla vybrána jako poskytovatel cloudu, protože nabízí levnou, škálovatelnou a vysoce spolehlivou platformu infrastruktury v cloudu se službami, které uspokojí všechny požadavky zákazníků.

Po diskusi Lukapo navrhlo a implementovalo NOVOU strategii migrace do cloudu. Aplikace Mioweb byla přeprogramována: původní kód byl nahrazen novým na infrastruktuře PaaS. Přestavba aplikace přinesla výhodu pokročilejších a inovativních funkcí z cloudu AWS a vylepšila aplikaci.

VÝČET VÝVOJOVÝCH KROKŮ

Lukapo vytvořilo plně automatizovanou infrastrukturu pomocí modulů Terraform a celé řešení bylo založeno na službách AWS, jako například:

  • Elastické kontejnery (ECS)
  • Route53
  • Amazon Relational Database Service (RDS)
  • Služba jednoduchého úložiště (S3)
  • Amazon ElastCache pro Redis

VÝSLEDEK:

Po úspěšné migraci má nyní Mioweb nejen automatizované řešení pro správu 200 000 vysoce škálovatelných webhostingů, ale také zkrátil dobu nasazení nového webhostingu – z 10 minut na neuvěřitelných 20 sekund!

S řešením ECS cílí na vyšší dostupnost a škálovatelnost výkonu, což při předchozím nastavení nebylo možné.

Společnost Lukapo vytvořila sestavu s několika monitorovacími řešeními, která Miowebu pomohla zorganizovat spotřebu zdrojů a pomoci zákazníkům lépe zacílit na jejich marketing.

Kromě toho se Mioweb také stal registrátorem DNS pro své uživatele díky automatickým nástrojům pro registraci, vytváření a správě záznamů DNS pomocí Route53.

Nové řešení úložiště pro MioWeb pomohlo zvýšit míru využití ze 70% na 100%.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on google
Sabrina

Sabrina

Sabrina

Sabrina

Inventi case study

Case study: Inventi

Inventi je technologická společnost se sídlem v České republice. Jak už i její název napovídá, stala se vedoucí společností pro …

Mioweb case study

Case study: MioWeb (EN)

MioWeb is a platform that offers all the necessary tools for a quick and easy website or online store building …

Shipmonk případová studie

Case study: Shipmonk

ShipMonk se v současné době řadí mezi revoluční firmy v oblasti logistiky, protože využívá nejmodernější technologie. Začínali ale jako malý …

Inventi case study

Case study: Inventi

Inventi je technologická společnost se sídlem v České republice. Jak už i její název napovídá, stala se vedoucí společností pro …

Mioweb case study

Case study: MioWeb (EN)

MioWeb is a platform that offers all the necessary tools for a quick and easy website or online store building …

lukapoman

Zanechte nám kontakt
a my vám zavoláme

Přemýšlíte o migraci do cloudu, nebo jste to už zkusili a nepovedlo se vám to podle očekávání? Ozvěte se a my vám pomůžeme…